Len guľáš, opäť

Po roku sa nám opäť podarilo stretnúť sa pri letnom guľášiku. S uspokojením sledujeme, že naše rady sa opäť mierne rozrástli a aby sme mohli vyhovieť, čo najväčšiemu počtu našich členov, museli sme postaviť oba stany, plno bolo aj v školskom altánku a hostia sa vošli “už len” pod slnečníky.

Rozrastáme sa.

Členovia výboru a pomocníci sa stretli už o 7:00 ráno, aby sa všetko stihlo včas. V prvom rade všetko pekne očistiť, pokrájať, drevo nakálať, aby sa dalo v kotloch podkúriť, stany postaviť, stoly a lavice porozkladať. Naše šikovné ručičky a nožičky poslúchali a tak, keď prichádzali prví nedočkavci, v kotloch už poriadne bublalo a vzduchom sa šírila príjemná vôňa vriaceho guľáša, miešaná s vôňou horiaceho dreva.

Zodvihni, polož, zatni, pretni....
Ej veru, to išlo tomuto mládencovi parádne od ruky. Stačila chvíľa a mohlo sa začať variť.

Športové súťaže išli stranou, nakoľko sme nechceli na ihrisku prekážať deťom (tábor, tréning), no pre prípad, žeby sa niekto chcel zabaviť vo chvíľach, keď ihrisko bolo voľné, mali sme so sebou aj športové potreby na jednoduché hry, no Stankove výzvy na súťaže/hry ostali bez odozvy. Zrejme už starneme a radšej posedíme ako pohýbeme.

Naša pohodlnosť však nemala vplyv na celkovú atmosféru tohto tradičného podujatia nášho KDDC . Guľáš sa vydaril, nálada výborná a po príchode známeho muzikantského dua ešte lepšia.

Prajné bolo počasie, politicko-spoločenské návštevy aj sponzori, z ktorých tentoraz vyniklo Mondi SCP. Všetkým srdečne ďakujeme za príjemne strávený deň.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.