Výročná schôdza za obdobie 2020-2022

,,Keď dosiahnete osemdesiatku, už viete všetko. Akurát si to musíte zapamätať.“ George Burns, herec a spisovateľ

Nuž, roky 2020 – 2022 si budeme pamätať aj pri najťažšom stupni alzheimera.

Naša posledná “výročka” sa konala 2. februára 2020, keď sme rekapitulovali úspešný rok 2019. Nasledujúce dva roky boli ťažké pre každého z nás a mnohých poznačili rôznymi stratami.

Teší nás, že ste nazbierali odvahu a v nedeľu 29.január 2023 prišli do veľkej dvorany nášho kultúrneho domu. Ako býva zvykom, prvý nával bol poriadny a vyžadoval trpezlivosť od prichádzajúcich členov aj našich žien pri registrácii.

Už dávno pred tým, ako začali prichádzať prví členovia, členky výboru v zákulisí pripravovali občerstvenie a prestierali stoly. Rozliať vínko, poukladať koláčiky a chlebíčky na tácky, urobiť tak pre viac ako 300 ľudí nie je veru sranda.

Program členskej schôdze bol o niečo pestrejší ako po iné roky. Každý ho dostal spolu s plánom práce na rok 2023.

 1. Otvorenie – Vystúpenie Elišiek
 2. Voľba komisií: mandátová, volebná, návrhová
 3. Správa o činnosti KD za rok 2020, 2021a 2022
 4. Revízna správa
 5. Pozdravy hostí
 6. Správa mandátovej komisie
 7. Voľby nového člena výboru
 8. Vyhlásenie výsledkov volieb
 9. Návrh zmien stanov
 10. Schválenie plánu činnosti KD na rok 2023
 11. Uznesenie
 12. Záver – vystúpenie Elišiek a následné posedenie pri hudbe

Výročnú schôdzu poctili svojou návštevou viacerí vzácni hostia:

 • Pán primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň
 • Bývalý primátor mesta Ružomberok pán Igor Čombor
 • Zástupca primátora mesta Ružomberok pán Robert Kolár
 • Riaditeľ Vodárenskej spoločnosti Ružomberok a.s. pán Milan Mojš
 • Vedúca Oddelenia sociálnych služieb a zdravotníctva pani Dagmar Majeríková (naša veľká a spoľahlivá pomocníčka)
 • Predsedníčk Jednoty dôchodcov Ružomberok pani Janka Chlepková
 • Za nadáciu Supra pani Anina Martonová
 • Asistent primátora mesta Ružomberok pán Marek Zelnický

Správa za uplynulé obdobie, ktorú prečítala vedúca klubu Alenka Vinžíková bola miestami smutná a dojímavá. Minútou ticha sme si uctili pamiatku našich zosnulých členov.

Citujem zo správy: … “13.2. 2020 sme sa ešte stihli parádne vytancovať na obľúbenej Fašiangovej zábave v Drevokupe.

O mesiac na to sme sa už, kvôli covidovým nariadeniam, do nášho klubu nedostali a od štvrtkového rána 19. novembra 2020 v ňom bolo otvorené odberové miesto na antigénové testovanie na nový koronavírus.

Zatvorení sme boli pol roka od 10. marca 2020 do 11.9.2020

Nastalo obdobie rušenia plánovaných akcií, opätovného plánovania, objednávania a znova rušenia.

Keď sme po polroku, 11.septembra 2020, klub opäť otvorili, využili sme každú medzierku v opatreniach, aby sme vás, ako sa hovorí, dostali do sveta medzi ľudí.

A tak sa nám už v septembri roku 2020 podarilo vycestovať za vínkom  do Veľkej Bari a milovníci turistiky si mohli užiť jesennú dovolenku v Tatranských Matliaroch. Opäť nasledovala siahodlhá 9 mesačná pauza, naplnená nádejami…” nuž a takto ako na hojdačke to ešte pretrvávalo aj v roku 2021

Našťastie, nehľadiac na ekonomickú a politickú situáciu, sa nám darí opätovne organizovať naše tradičné aj novšie podujatia a aj vďaka štedrému príspevku Mondi SCP, je to pre naše vrecká minimálna záťaž.

Milé Mondi VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME

Naše poďakovanie patrí aj ďalším ľuďom a organizáciám, ktoré prispievajú na našu činnosť. V prvom rade je to Mesto Ružomberok, Vodárenská spoločnosť Ružomberok, Mestské lesy Ružomberok, Združeniu súkromných školských zariadení DOTYK.

Po odznení výročnej správy nastali chvíle lúčenia sa s vedúcou klubu Alenkou Vinžíkovou, ktorá 11 rokov veľmi zodpovedne a kreatívne viedla náš klub. Milími slovami sa s ňou rozlúčili aj naši hostia: primátor mesta Ružomberok pán Ľubomír Kubáň, bývalý primátor mesta Ružomberok pán Igor Čombor, riaditeľ Vodárenskej spoločnosti Ružomberok a.s. pán Milan Mojš, vedúca Oddelenia sociálnych služieb a zdravotníctva pani Dagmar Majeríková

Zhromaždenie schválilo novú členku výboru pani Janku Haluškovú, ktorá roky pôsobila ako poslankyňa v mestskom zastupiteľstve, má dlhoročné skúsenosti pri práci s ľuďmi a najmä, má krásne odhodlanie pomôcť ružomberským dôchodcom.

Rozlúčili sme sa aj s dvoma členkami revíznej komisie a namiesto nich členská schôdza schválila nové členky: Zdenku Ružičkovú a Oľgu Baďovú.

V ďalšom bode programu sme schválili navrhované zmeny v stanovách občianskeho združenia SENIOR Ružomberok, odhlasovali uznesenie a Elišky nás záverečným country tancom uviedli do tej zábavnejšej časti.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii výročnej schôdze, osobitne členom a členkám výboru, všetkým zúčastneným členom a našim milým hosťom.

Prajeme vám všetkým v roku 2023 pevné zdravie, veľa šťastia a spokojnosti, pohody vo vašich rodinách, radosti zo života každého z vás a vašich najbližších.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.