ZMRZLINA V SPIŠKOM DIVADLE

Kultúra je späť, tak by bol hriech nevyužiť ponuku, ktorú vám doručí priamo do ucha starostlivá Elenka Hrabčáková, trpezlivo počká, kým upresníte počet, pošlete zoznam a potom už len netrpezlivo čakáte na piatkové ráno.

Vlak síce pár minút meškal, ale náš rezký dôchodcovský krok 🙂 túto stratu dobehol ako nič. Chvíľku trvalo, kým nás usporiadateľky usadili, zhasli svetlá a ZMRZLINA mohla začať. 120minút, “len” dve, ale skvelé herečky, jednoduchá no premyslená scéna, skvele vygradovaný dej, to všetko prispelo k tomu, že Spišské divadlo opäť nesklamalo.

Zaujať dôchodcov a dokonca ich rozosmiať priam do popuku 🙂 veru nie je jednoduché Katka Turčanová (matka) a Petra Dzuríková (dcéra) to dokázali s neskutočnou ľahkosťou.

Súčasný chorvátsky autor Miro Gavran rozohral v Zmrzline životný príbeh matky a dcéry, taký podobný mnohým našim. Kolobeh, ktorý začína klasickou neochotou dieťaťa ísť do materskej školy, pokračuje životnými peripetiami: rozvod, puberta, svadby, vnúčatá, neochota ísť do domova dôchodcov, závratnou rýchlosťou a s poriadnou dávkou humoru speje až do šťastného konca, kedy z roztopašného dieťaťa je zrelá starena a zo zrelej ženy-matky sa stane roztopašná starena :).

Naša seniorská partička si to užila a teší sa na ďalšie skvelé predstavenia Spišského divadla.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.