DO TRETICE

Ráno to vyzeralo na figu, obloha zatiahnutá, vietor, dážď a tak, kým sme na Hýrošovom námestí čakali na autobus, ukrývali sme sa kade-tade.

Náladička však bola dobrá a optimistická 🙂

Autobus prišiel presne, zabudla sa len jedna osôbka a tak po akademickej 10 minútovke sme sa vydali na cestu na Medzinárodné športové hry seniorov miest Nitra – Kroměříž – Ružomberok do Nitry, ktorá vlani prevzala štafetový kolík práve od nás.

Celou cestou sme sa “modlili ” aby sa počasie umúdrilo a aby sme si mohli zašportovať bez ujmy na zdraví. Veľmi sa nám nedarilo, lebo stierače na autobuse makali ako divé takmer celou cestou. Zhruba 40km pred Nitrou sme sa trošku ponaťahovali, občerstvili, vyprázdnili nádrže 🙂 na parádnom odpočívadle Tekovské Nemce.

Chvíľu trvalo, kým sme sa v úzkych Nitrianskych uličkách zorientovali a dostali sa do priestorov ZŠ Tulipánová, ktorá poskytla priestory na naše súťaženie. Organizátori MŠH vybrali skvele, ich škola disponuje krásnou priestrannou halovou telocvičňou a tak boli naše frizúry zachránené, náhradné oblečenie a obutie zbytočné. Po registrácii sme sa v piatackej triede prezliekli a presunuli sa na miesto činu.

V pozadí telocvičňa ZŠ Tulipánova v Nitre

V hale už bolo všetko pripravené, vrátanie bohatého občerstvenia (chlebík s masťou a cibuľou nemohol chýbať 🙂 ) a ochotných žiakov ZŠ, veľkých pomocníkov organizátorov.

Cibuľový chlieb nemohol chýbať.

Súťažiacich čakalo 6 stanovíšť s rôznymi zväčša netradičnými disciplínami, ktoré malo absolvovať všetkých 108 súťažiacich rozdelených do šesťčlenných družstiev.

  1. hod na basketbalový kôš – 5 pokusov
  2. streľba na futbalovú bránku cez prekážku – 3 pokusy
  3. streľba florbalovou hokejkou na bránku – 3 pokusy
  4. štafetový beh družstiev s loptou – bežia súčasne 3 družstvá (body 5-4-3)
  5. hod šípkami do terča – 3 pokusy (súčet trafených čísiel)
  6. človeče nehnevaj sa (hod kockou, podľa hodeného čísla postup po 10 bodovej dráhe, družstvo, ktoré absolvuje dráhu získava body 5 – 4 – 3

Krátka rozcvička, slávnostný nástup a išlo sa do tuhého. Radosť z úspešného zásahu sa striedala s nespokojnosťou pri nepodarkoch.

Trikrát zásah, už len spočítať body.

Všetko išlo ako po masle a ani sme sa nenazdali, odovzdávali sme kartičky s bodmi rozhodkyniam, ktoré ich mali spočítať a zistiť, ktorému družstvu a ktorému mestu sa darilo najviac. Slávnostný nástup a vyhlásenie výsledkov.

Slávnostný nástup a vyhlásenie výsledkov.

Slova sa ujal predseda MsO č. 1 JDS v Nitre Anton Chudík a po krátkom zhodnotení priebehu súťaží vyhlásil najprv tri najúspešnejšie družstvá z každého mesta: za Ružomberok to bolo družstvo č. 6 v zložení Jaššák  Štefan, Lučanská Naďa, Vysloužil Miroslav, Grafová Mária, Pash Viliam, Šeferová Helena

Družstvo č.6 zľava: Pash, Šeferová, Vysloužil, Lučanská, Jaššák, (Grafová za foťákom :))

Napätie vrcholilo, blížilo sa vyhodnotenie miest, založené na celkovom sumári všetkých súťažných družstiev:

“A VÍŤAZOM SA STÁVA MESTO RUŽOMBEROK”

Zlatí ružomberskí seniori z KDDC

Tak predsa sa nám to podarilo, po dvoch druhých miestach v Kroměříži a v Ružomberku sme sa prepracovali na prvé v Nitre. Radosť to bola veliká. Po spoločnom obede a krátkom posedení sme sa spokojní pobrali na spiatočnú cestu domov. Vďaka patrí všetkým súťažiacim za skvelé výkony, nášmu početne skromnému fanklubu, mestu Ružomberok, no predovšetkým nitrianskym organizátorom.

Nitrianski organizátori a čestní hostia.

Štafetový kolík prevzala Hana Janková vedúca tímu z Kroměříža, takže o rok sa vidíme v tomto krásnom meste.

Štafetový kolík preberá Hanka Janková z Kroměříža.

Kliknite si na odkaz a pozrite foto z Nitri TU

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.