AJ KULTÚRA JE NÁM MALÁ

Rozposlali sme 550 pozvánok, pripravili sedenie pre vyše 360 účastníkov a poriadne sme sa zapotili, aby sme usadili všetkých našich členov, ktorí si prišli vypočuť, čo a za koľko sme pre nich a s nimi urobili počas roka 2018. Žeby sme to na budúci rok skúsili v Koniarni 🙂 ?

Výročná členská schôdza Klubu dôchodcov Denné Centrum vo Veľkej dvorane KD A.Hlinku v Ružomberku začala takmer na minútu presne o 15:00.po úvodnom privítaní hostí: pána primátora Igora Čombora, poslanca SNR Milana Mojša, prvého viceprimátora Michala Lazára, vedúcej oddelenia sociálnych vecí a zdravotníctva pani Dagmar Majeríkovej, pána Jána Bindera za JDS, sa tanečného parketu zmocnili naše nestarnúce dôchodkyne Elišky s tancom na retro pesničku Zuzulienka od F.K.Veselého.

Správu o činnosti Denného centra predniesla vedúca klubu pani Alena Vinžíková. V správe sú obsiahnuté akcie za rok 2018 ale aj úprimné poďakovanie za bohatú finančnú a ľudskú pomoc zo strany Mestského úradu v Ružomberku, Nadácie Supra a ďalších organizácií v rámci mesta a blízkeho okolia: “Touto cestou vyslovujeme úprimné poďakovanie za poskytnutú materiálnu a finančnú pomoc: primátorovi mesta Igorovi Čomborovi, viceprimátorovi Michalovi Slašťanovi, riaditeľovi vodárenskej spoločnosti Milanovi Mojšovi, Jane  Streijtovej členka Správnej rady a Marianovi Bujňákovi správcovi Nadácie SUPRA, riaditeľke Bytového podniku Daniele Sršňovej, riaditeľovi Mestských lesov Ružomberok Milanovi Šlávkovi, prednostke mestského úradu Anne Parákovej, predsedovi poľnohospodárskeho družstva Ludrová Miroslavovi Števčekovi, Združeniu súkromných školských zariadení DOTYK, vedúcej odboru sociálnych vecí a rodiny Dagmar Majeríkovej, akciovej spoločnosti Mondi SCP, Technickým službám mesta Ružomberok.”

Ďakujeme

Minútou ticha sme si uctili zosnulých členov z našich radov v roku 2018.

Program klubovej činnosti na rok 2019 je opäť bohatý na akcie rôzneho zamerania, od kultúry cez šport a turistiku, po rekreačné a relaxačné pobyty. Vedenie klubu odporúča sledovať plán práce a v čas sa prihlásiť na jednotlivé podujatia, najlepšie priamou návštevou našich klubových priestorov na adrese Majere 13 v Ružomberku každý utorok a stredu v čase od 13:30 do 16:00.

Správa revíznej komisie potvrdila, že sa v klube hospodári vskutku zodpovedne a financiami získanými od členov klubu uza členské príspevky, ale aj s príspevkami od štedrých sponzorov.

Člen výboru Stanislav Domiter sa rozhodol svoju činnosť vo výbore predčasne ukončiť, je nám to ľúto, lebo jeho podiel na našich aktivitách bol vždy prínosný, no toto jeho rozhodnutie rešpektujeme a prajeme mu najmä veľa zdravia a síl starať sa o vnúčatá a chodiť medzi nás. Za činnosť pre klub poďakoval Stankovi Domiterovi aj primátor mesta pán Igor Čombor a vedúca klubu pani Alena Vinžíková.

Odchádzajúceho člena výboru nahradila pani Janka Praženicová, ktorú medzi nami srdečne vítame a prajeme jej veľa síl a chuti do tejto celkom náročnej práce.

Za prítomných hostí sa nám postupne prihovoril primátor Igor Čombor, pán poslanec Milan Mojš, svoje prvé vystúpenie pred nami dôchodcami si vyskúšal prvý viceprimátor Michal Lazár a zdravicu za Jednotu dôchodcov predniesol Ján Binder.

Všetci zhodne vyjadrili svoj obdiv nad našimi aktivitami a prisľúbili nám aktívnu podporu a pomoc v ďalšej našej činnosti. Aj prísľub riešenia priestorov sme si vypočuli z úst pána primátora, veríme a držíme palce, nech sa nám to všetkým podarí.

Príhovor pána primátora Igora Čombora.

V následnej diskusii padol návrh na spôsob plnenia jedného z bodov programu na budúci roka a to získanie priestorov na pravidelné cvičenie pre nás seniorov v priestoroch IV.ZŠ, pán Michal Lazár prisľúbil pomoc z pozície viceprimátora, ktorý dostal do vienka aj nás dôchodcov 🙂 ale aj z pozície bývalého šéfa IV. ZŠ.

Návrh uznesenia bol jednohlasne prijatý a členská schôdza schválila Správu o činnosti za rok 2018, Správu revíznej komisie, novú členku do výboru KDDC a poverenie výboru doriešiť bod programu pre rok 2019 a to telocvičňu pre pravidelné cvičenie dôchodcov.

Záver oficiálnej časti výročnej schôdze KDDC patril slávnostnému prípitku a country tancu Laso v podaní už prezlečených Elišiek.

Nasledovalo občerstvenie a zábava pod taktovkou Dja pána Kalatu.

Kuk do galérie a na video 🙂 .

FOTO IVICA

FOTO HANKA

STIAHNITE SI: Plán akcií na rok 2019

Pozrite si video 🙂

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.